We Proudly Serve Starbucks®
Coffee Programme

Dlaczego lubimy kawę Starbucks?

Pierwsza kawiarnia Starbucks została otworzona w Seattle w 1971 roku. Po sukcesie w Stanach Zjednoczonych marka zaczęła pojawiać się w innych państwach, docierając do Polski 38 lat później. Dzisiaj Starbucks jest nie tylko popularną na całym świecie siecią kawiarni, ale również kulturowym fenomenem. Jest obecny w popkulturze, pojawiając się w filmach, serialach i piosenkach. Serca swoich Klientów podbija głównie kawą — za co więc lubimy napoje kawowe ze Starbucks?

 

Co wyróżnia kawę Starbucks?

Wielu z nas pije kawę dla smaku, a napój ze Starbucks smakuje świetnie! To jeden z głównych argumentów miłośników tej sieciówki. W ofercie znaleźć można szeroki wybór kaw o różnych smakach, od klasycznej czarnej, po latte z pianką i syropami smakowymi. Dla wielu Klientów kawiarni plusem jest także możliwość personalizacji kawy na wiele sposobów, a co za tym idzie samodzielne decydowanie, czy będzie mniej lub bardziej słodka czy mniej lub bardziej kaloryczna.

Warto zaznaczyć, że plusem kaw ze Starbucks jest również łatwa dostępność. Stanowi jedną z najpopularniejszych sieci kawiarni na świecie. Lokale znajdują się w większości dużych miast, a także w wielu mniejszych miejscowościach.

Ponadto Starbucks oferuje automaty z kawą w wielu miejscach publicznych, takich jak lotniska, dworce kolejowe i centra handlowe. Coraz częściej znaleźć można je także na uczelniach, w biurach czy na stacjach benzynowych. Co ważne, są one bardziej rozbudowane niż klasyczne automaty vendingowe oferujące kawę, dzięki czemu napój jest nie tylko bardziej aromatyczny, smaczniejszy, ale i spersonalizowany, aby jak najbardziej odpowiadał temu dostępnemu w kawiarni i przygotowanemu przez profesjonalnego baristę.

Co istotne, Starbucks to rozpoznawalna marka, która kojarzy się z wysoką jakością i luksusem, a dla wielu osób posiadanie kubka kawy Starbucks to dla wielu osób swoisty symbol statusu.

 

Ziarna wykorzystywane przez Starbucks

Zastanawiając się, dlaczego lubimy kawę Starbucks, warto dokładniej omówić kwestię ziaren, które są wykorzystywane w kawiarniach oraz automatach. Co kluczowe, firma wykorzystuje starannie wyselekcjonowane ziarna kawy pochodzące z różnych regionów świata, co wpływa na wysoką jakość i charakterystyczny smak napoju.

W lokalach oraz automatach stosowane są tylko ziarna arabiki, które uważane za bardziej szlachetne i aromatyczne niż robusta. Zawierają więcej kofeiny i cukru, co nadaje kawie bogatszy smak i aromat. Aby napój był nie tylko smaczniejszy, ale i wyjątkowy stosowane są własne metody palenia ziaren, co nadaje kawie unikalny, pełny smak.

Ziarna o jasnym wypaleniu mają bardziej cytrusowe i owocowe aromaty, podczas gdy te o ciemnym wypaleniu cechują czekoladowe i orzechowe nuty. Istotną informacją dla wszystkich kawoszy, którzy uwielbiają Starbucks, powinno być to, że przedsiębiorstwo aktywnie współpracuje z plantatorami kawy, angażując się w zrównoważoną uprawę i programy społeczne na terenach, na których są pozyskiwane ziarna kawowe.

Jak widać, Starbucks ma wiele atutów, a serca swoich Klientów podbija nie tylko pyszną kawą z najwyższej jakości ziaren, ale i nowatorską oraz proekologiczną postawą.